Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Ko to i zbog čega plaši Engleze novim članicama EU?

Komentari (23) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 26 maj 2016 10:46
Cviko
Britanci su pokrenuli brdo. Sada, kad im je zapretilo da će im klizanje brda, na njihov teritorij, ugroziti biznis (život), kao meru, oni bi da se udalje od opasnosti. Neće moći. Sve se plaća ili kako je to rekao jedan "naš", nekad glasan političar, "nema besplatnog ručka". Dakle nema besplatne bežanije. A mi? Mi će mo i dalje "težiti" ka "EU-tanaziji", čak i onda kad nam saopšte da je nema. Zašto se tako ponašamo? Istorija kaže da je to zato jer nema odgovornosti. Ima priča o odgovornosti ali je u životu nema. Kako se odgovornost anulira? Obećanjima. Naši ljudi vole obećanja. Ona nas drže u životu. Ona su nas održala. Dakle, ne pesma već obećanja, obećanja, eto ludom radovanja. Radovanje je lepša strana života. Tato uvek biramo obećanja... Obećanju hvala ...
Preporuke:
38
1
2 četvrtak, 26 maj 2016 11:47
S.Z.Ž
Ne znam čemu ovaj tekst? Englezi i treba da izadju iz EU i da je rasture u froncle. Šta nas briga za njihove probleme u tom smislu? To je jedini način da Srbija preživi ili će Unija biti očuvana a nas će anektirati bez ikakvih prava, odnosno imaćemo pravo da se raspadnemo na što više delova a to je Englezima cilj ako ostanu u EU.
Preporuke:
33
1
3 četvrtak, 26 maj 2016 12:30
rango
Ha, ha. Odličan tekst. Pa mi to Hrvatima treba da budemo zahvalni što nas blokiraju na putu u EU! Onaj ko i danas insistira na EU integracijama je lud ili slep. Izvan evropske unije bićemo možda siromašniji, ali svoji na svome. Samo, što se siromaštva tiče, izgleda da ono sve jače kuca na vratima EU. Mislim da je Vučić svestan ovoga svega pa neće ispunjavati hrvatske "uslove". A Hrvati kako hoće, nama treba da bude sve jedno. Možemo i mi doduše da potežemo jake karte. Na primer, da počnemo postepeno da zatvaramo naše tržište za hrvatsku robu. Kao ono zbog izbeglica.
Preporuke:
35
1
4 četvrtak, 26 maj 2016 13:02
novinari istraživači,niste se proslavili u Srbiji
Nemam komentara(nou coment).
Samo jedno pitanje:
Da li Toni Bler sa svojom firmom i ekipom(medijski hokštapleri),još uvek savetuje Aleksandra Vučića?
Da se ne lažemo oko nekih"deliveri junitsa",čiji efekat niti se vidi niti postoji,niti je bio cilj.
Ako je ovaj angažovan od vlade Srbije,onda je sve u vezi zvanične politike V.Britanije ili M.Srbije,totalno šizofreno i ne može da traje na duže staze.
Dakle jeste ili nije?
Ako jeste zašto jeste i ko i zašto to plaća!?
niko,hejter
Preporuke:
16
0
5 četvrtak, 26 maj 2016 14:14
Hljeb naš daj nam.
Lično smatram da se Evropska unija neće raspasti a niti će Velika Britanija izaći iz iste. U vezi Srbije, smatram da će ista postati članica Evropske unije, između 2022 i 2025.godine.
Bez obzira na mnoge negativne stvari koje su navedene u autorovom članku (istorija, politika i slično), život je taj koji "kaže da treba ući u EU".Dovoljno je samo jedan razlog, a to je prosječna plata u EU u odnosu na Srbiju, BiH ili Srpsku koja je u EU oko 10 do 15 veća (prosječno 10 puta veća) a cijene hrane su na istom ili nižem nivou nego li u Srbiji, BiH ili Srpskoj. Život je taj koji traži svoje (da se čovjek prehrani, da plaća svoje režije, da riješi stambeni problem), a ukoliko je nezaposlen (u Srbiji, BiH ili Srpskoj, stepen nezaposlenosti je izuzetno visok, istina u Srbiji duplo niži stepen nego li u BiH ili Srpskoj.Pa sad neka neko kaže da ne bi radio za platu od 2000 evra, samo zato što mu njegova istorija ili nacionalni osjećaj "kažu da ne treba" a u Srbiji, BiH ili Srpskoj nema posla.
Preporuke:
13
28
6 četvrtak, 26 maj 2016 14:20
Crni mačor
Hljebu nasušnom

A jel u Bugarskoj, Rumuniji, Grčkoj i Hrvatskoj plata 2000 evra, a nezaposlenost 5%?

Svi na Blakanu imaju isti standard života, bez obzira na to da li su članice EU/NATO ili ne, i to je činjenica.
Preporuke:
44
2
7 četvrtak, 26 maj 2016 14:24
Saša
Nekada se čekalo da dodje komunizam , pravi , koji kad dodje ima sve da pozlati a posle toga se odlučailo da se čeka EU .

Sve je to samo jedna isprazna priča koja svima služi tek kao paravan da se PRIKRIJE FORMA KOJA NEMA AMA BAŠ NIKAKVU SUŠTINU .

Mislim na to da društvo ipak mora imati neko vezivno tkivo u vidu neke ili nekih ideja ili vrijednosti .

E kada nema toga onda dodje priča o EU putu .

Elementarne gluposti .

Sve da ta EU i opstane , a neće , nas nikada nebi primili tamo da u njoj ima bilo što dobro po nas .

Zaboravljamo vjekove istorije i narodnog iskustva i ko su nam prijatelji a ko ne .

Svaka čast tome društvu tamo ali samo da podsjetim da mi nikoga od njih nismo nikada napadali a svi oni nas jesu makar jednom da ne spominjem "ponavljače".
Preporuke:
32
0
8 četvrtak, 26 maj 2016 14:38
Hljeb naš daj nam.
Crni mačor
Hljebu nasušnom

A jel u Bugarskoj, Rumuniji, Grčkoj i Hrvatskoj plata 2000 evra, a nezaposlenost 5%?

Svi na Blakanu imaju isti standard života, bez obzira na to da li su članice EU/NATO ili ne, i to je činjenica.


Nije, loša je situacija u Hrvatskoj je stopa nezaoslenosti i veća u odnosu na Srbiju (19% Hrvatska a Srbija 16%, BiH 35%), ali članice Evropske unije imaju "evropski pasoš koji otvara tržište rada u zapadnim zemljama", a što je praktično velika pogodnost, ukoliko je neko "šetao Evropskom unijom bilo kada".
Preporuke:
11
21
9 četvrtak, 26 maj 2016 14:46
Crni mačor
Hebu nasušnom

Ni priča o lakoj emigraciji na Zapad ne stoji.

Rumuni i Bugari su u specijalnom kavezu napravljenom samo zbog njih, za njih Šengen zona ne važi. Zašto bi za druge države Balkana stvari funkcionisale drugačije?

Ko hoće da radi na crno, to može da uradi i sa Šengen vizom.

Da ne pominjemo što zapadne države postaju sve osetljivije na pitanje migracija i sve više uvode granične kontrole. Pokušaj sad da kolima pređeš od Horgoša do Berlina. Zaustaviće te i pretresti na svakom graničnom prelazu, Šengen je praktično zamrznut.

Druga je stvar što od emigracije radno sposobnog stanovništva balkanske zemlje ne ostvaruju nikakvu korist. Tako da to i nije valjan argument zašto treba da pristupimo EU.
Preporuke:
28
0
10 četvrtak, 26 maj 2016 14:54
Hljeb naš daj nam.
Crni mačor
Hebu nasušnom

Ni priča o lakoj emigraciji na Zapad ne stoji.


Onda je najbolje rješenje da se pristupi industrijalizaciji svojih država? Ili da se pokrene ono što se već imalo u SFR Jugoslaviji od industrije?
Preporuke:
26
2
11 četvrtak, 26 maj 2016 15:00
Crni mačor
Hljebu nasušnom

To ne samo da može, već i mora.

Ali za to je potrebna nezavisna ekonomska politika i kapital.

Treba imati na umu da MMF i Svetska banka vode upravo politiku opšte privatizacije i deregulacije što je proizvelo deindustrijalizaciju. Znači oni nam kapital nikada ne bi odobrili.

Ostaju samo krediti od pojedinačnih država, kroz bilateralne odnose i dalje povezivanje sa zemljama u razvoju.

Tu nigde nema EU, niti od njih možemo da očekujemo pomoć, jer oni upravo žive na našoj grbači, kao što su živeli od svojih kolonija. Oni žive od eksploatacije istočne Evrope, dok nam spočitavaju da smo glupi, lenji, prljavi i tamnokosi.
Preporuke:
32
0
12 četvrtak, 26 maj 2016 15:05
Hljeb naš daj nam.
Crni mačor
Hljebu nasušnom

To ne samo da može, već i treba.


Da, samo mi ne vodimo ekonomsku politiku. Pojedinac tu može samo "da gleda u nebo" i "čeka", a ni odatle nema ništa, "ne pada hljeb sam od sebe"?
Preporuke:
18
4
13 četvrtak, 26 maj 2016 15:13
Crni mačor
Hljebu nasušnom

Sad ne razumem argument.

Napisao sam da EU neće doneti boljitak građanima, dakle pojedincima.

Promena politike i ekonomske i spoljne, može doneti taj boljitak. Zato postoje izbori, a čak i ako je atmosfera nedemokratska, a rezultati sumnjivi, niko ne može pokrasti 20% glasova.

Ako Vučić dobije 48% glasova, pa neka je ukrao i 5%, to i dalje čini 43% glasova. Dakle sami građani srljaju u propast, nadajući se boljitku.

Posle se žale što nema spoljne sile da ih oslobodi. Od koga da ih oslobodi od njih samih?
Preporuke:
26
0
14 četvrtak, 26 maj 2016 15:54
Hljeb naš daj nam.
Crni mačor
Hljebu nasušnom

...Zato postoje izbori...


Lično u "izbore ne vjerujem", zakleo sam se samom sebi da nikada više neću glasati za bilo koga, jer svi su političari isto, do izbora mnogo obećanja i hvale a poslije izbora, mnogo zaborava i ignorisanja.
Preporuke:
12
10
15 četvrtak, 26 maj 2016 16:55
Cviko
Hljeb naš daj nam.

Kad čovek nešto iskusi, onda to najbolje i najviše ceni, jer sebi veruje. Na žalost mnogi, veruju političarima. Kad im se kaže, ne veruj, oni Vas ignorišu. Da li ovako razmišljaju i u Britaniji.
Preporuke:
14
0
16 četvrtak, 26 maj 2016 17:36
Dr Rade Pajovic,Florda
Evo da se i ja javim,ovoga puta iz Pariza.U Englenskoj sam bio mnogo puta i o njima znam dosta.Malo sta dobro!Tzv. "radnicka klasa"je totalno neobrazovana i ponasanje im je grozno!Oni zbog toga ne snose nikakvu krivicu jer ih je "elita"raznim metodama drzala u takvom statusu.Ko je god video razularene gomile subotom uvece,nalivene pivom, znace o cemu govorim."Ryan Air"ih za male pare vozi Evropom gde izazivaju uzas!Tzv."plemstvo",visa klasa je prica za sebe!Jos nisu preboleli gubitak Imperije,mnogi zive u siromastvu ali nosom paraju oblake.Ni more im nije do kolena!Moja cerka je upoznala devojku iz takve porodice koja je u Njujorku stazirala ,druzila se s njom,dolazila je cesto u kupovine i provod.Uvek smo je lepo primali.Kada je moja cerka htela da ode u London na neki dan,dobila je hladan odgovor da nema vremena za nju!Ako ste ljubazni i cinite nesto za njih oni to smatraju necim sto im kao visim bicima dugujete!Daleko im lepa kuca! Iz EU nece da izadju,gazda(SAD)je tako rekao!
Preporuke:
29
1
17 četvrtak, 26 maj 2016 18:58
cmok Toronto
Mi ne znamo KOLIKO SMO OKUPIRANI a brinemo tuđu brigu.UsaAid kontroliše *državu*..i za njih radi oko 9.5oo Srba,većinom iz kruga dvojke.
Imaju platu (po ugovoru) od 2.000 do 15.000 evra.
AiB sve zna i ne može ništa a šta mi znamo?Ništa.
Mi smo *amateri*,sitni džeparoši.
Preporuke:
19
1
18 petak, 27 maj 2016 11:28
negi
@Hljeb naš Nisu Nemačka,Francuska,Holandija, Belgija....postale bogate i razvijene zemlje od kada su ušle u EU,one su to bile i pre ulaska.Slovenija nije podigla visinu plate (malo iznad 1.000 evra)u EU,ona je taj prosek unela u EU,isto i Hrvatska,da ne idemo dalje.Znači,zemlje koje su bile bogate i pre ulaska u EU, ostale su bogate i dalje,zemlje koje su bile siromašne ostale su siromašne i posle ulaska u EU.Ono što se poboljšalo je infrastruktura,uređenje države i ništa više, ali su zato sve zemlje koje su ušle u EU višestruko zadužene,neke čak i desetostruko.Zabluda je da će te ulaskom u EU podići standard stanovništva,naprotiv sve cene usluga su izjednačene sa cenama u EU,zbog privatiacije svega,ali plate i standard nisu pratili povećanje cena.
Preporuke:
17
0
19 petak, 27 maj 2016 12:08
Cviko
@negi,
Ovo je zbog uzajamne veze koja je u tekstu očita, lepo sročena, ključno: ...Ono što se poboljšalo je infrastruktura,uređenje države i ništa više, ali su zato sve zemlje koje su ušle u EU višestruko zadužene,neke čak i desetostruko...

Dakle, te zemlje su poboljšale ... ali sa vlastitim sredstvima. To su mogli i bez "EU-tanazije, MMF i drugih derikoža.
Preporuke:
16
1
20 subota, 28 maj 2016 04:53
Majstor Bob
Ovo što piše @Hljeb naš daj nam. - samo je negde načuo, pročitao, svejedno, otrcana i jadna EU propaganda.

Poljska kao najuspešniji ekonomski primer novih članica, i dalje je na istom rastojanju od Nemačke. Posle 25 godina tranzicije i 12 godina članstva?
A prednost putovanja? Pitaj baltičke zemlje i Bugarsku koje su doživele demografsku katastrofu goru nego za vreme drugog rata.

Uostalom, tek sledi igranka: posle velike pljačke južne Evrope, neka se spremi istočna. Videćete uskoro...
Preporuke:
15
0
21 nedelja, 29 maj 2016 19:29
negi
@Cviko Infrastruktura se nije poboljšala zbog preterane ljubavi prema tim zemljama već da bi razvijene zemlje i njihova privreda imali bolje uslove.Koliko će dotična zemlja ispaštati zbog infrastrukturnih projekata to njih baš briga(primer Grčke).Sistem dam ti kredit da napraviš put koji će mo svi zajedno da koristimo ali dug je samo tvoj.
Preporuke:
4
0
22 petak, 03 jun 2016 11:59
...
Na Zakintosu najbolje upoznate Engleze kao razularenu neobrazovanu agresivnu bandu. Grci posle svake sezone bar dvoje troje mrtvih utovare u avion nazad od tog prostakluka i nekulture i vandalizma.
Pa ipak arogancija je drugo ime za Engleze.
Suština je ona francuska da je reč o pokvarenjacima sa Albiona.
E sad moje je viđenje da su Albanci i oni u EU sa Nemcima nacistima i Hrvatima upravo na pravom mestu, jedino kome tamo mesto nije je Srbima i Rusima.

Na žalost i jedni i drugi imaju taj inferiorni kompleks prema Zapadu i bezrezervnu veru u mitove kolonijalnog svetla zapadnih metropola, bez svesti o svojoj veličini, o svom slobodarstvu i zaslugama za evropsku civilizaciju koju su zapadnjaci samo brukali širom Planete a to rade i danas!

Mislim da svako ko živi ili radi sa englezima zna da je autor preblag, njihovih firmi ovde nema, oni su orijentisani ka muslimanima i ka Bliskom istoku, naravno Albaniji isto u regionu i BIH jedino!
Preporuke:
3
1
23 petak, 03 jun 2016 12:03
Generacija šezdeset i neke
indoktrinirana je engleskim jezikom kulturom a to je rezultat titoizma i ti su sada u drugoj Srbiji, šene kada čuju engleski.

Pristojni su učili svakako Ruski, jezik najboljih pisaca i superiornog duha, ili makar francuski.

Sve ostalo je praziluk!

No teško je ispraviti ono što se u prosveti pod titom radilo i generacije koje su indoktrinirane, najbolje je kada odu na taj isti Zapad i onda možda sebi priznaju da je sve LAŽ i oko njih i ono čemu su učeni! No osloboditi se od sopstvenih zabluda kada prevalite polovinu života, teško je ali i neophodno!

Spadam u tu generaciju!
Preporuke:
3
1

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner